Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Kamerový systém

Kamerový systém Pliešovce

Naša obec na základe výzvy Rady vlády Slovenskej republiky požiadala o dotáciu na projekt „Kamerový systém Pliešovce“ na prevenciu kriminality pre rok 2013 vo výške 10 000,- €. Prostredníctvom Obvodného úradu v Banskej Bystrici nám bol predmetný projekt schválený vo výške 5 000,- €. Zmluva medzi Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky – Obvodný úrad Banská Bystrica a Obcou Pliešovce bola podpísaná 21.06.2013 s upraveným rozpočtom z 02.05.2013 vo výške 5 000,- €, z toho dotácia zo štátneho rozpočtu vo výške 4 000,- € a ostatné náklady z vlastných zdrojov.

Na základe vyhodnotenia cenových ponúk bola vybratá firma Jaroslav Kristín Comet, Čelovce 107. S firmou bola dňa 07.10.2013 podpísaná Zmluva o poskytovaní technickej služby.

Projekt obsahoval 4 kamery s príslušenstvom, záznamové zariadenie. Kamery sú umiestnené na vopred plánovaných miestach a to:

  • na stĺpe pred budovou Obecných lesov Pliešovce s.r.o. – monitoruje vstup do obce,
  • na budove ubytovne, Školská ulica oproti škole – monitoruje vstup do školy, okolie ubytovne, vstup do športového areálu,
  • na budove Domu služieb Pliešovce – monitorované je námestie obce,
  • na budove Obecného úradu Pliešovce – monitoruje priestor pred OcÚ, park a časť námestia.

Prenos obrazu zo vzdialených kamier je riešený optickým vedením. Z ostatných kamier cez wifi.

Veríme, že realizáciou tohto projektu sme prispeli k zníženiu vandalizmu a krádežiam v našej obci. V prípade ďalších projektov znova požiadame o dotáciu, aby sme mohli kamerový systém rozšíriť o ďalšie kamery a monitorovať tak ďalšie miesta v našej obci.


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka